Chris

Rasa: kříženec labradora s německým ovčákem

Věk: ?

Vážení přátelé a příznivci, bohužel pro Vás nemám dobré zprávy.
Když píši tyhle řádky, mám slzy v očích.


Určitě všichni víte, že u nás byl umístěn pejsek Chris, kříženec labradora a údajný otec Bářiných štěňátek, které jsou u nás v Azylu.
Večer 9. listopadu. 2014 Chris dostal průjem, přestal přijímat stravu a částečně přestal pít.

10.11.2014 jsme s Chrisíkem jeli k veterinárnímu lékaři, který Chrise celého prohlédl, teplotu Chris neměl, trpěl nechutenstvím k jídlu a k pití, dostal antibiotika a další léky na povzbuzení organismu a také proti zvracení a průjmu. Rozhodl jsem se, že Chrise neodvezu do Azylu, ale že si ho necháme doma, abych měl kontrolu nad jeho zdravotním stavem. Jelikož nechtěl pít, tak jsem vodu Chrisovi podával injekční stříkačkou do tlamičky, koupili jsme Nutridrink, který je určen pro staré lidi na povzbuzení organismu a byl mi doporučen veterinárním lékařem. Chrise jsme dovezli k nám do bytu a ubytovali jsme ho v kuchyni, jelikož mám doma ještě naše psy. Dal jsem mu vodu, vše vypadalo lépe. Chris začal pít, pomocí injekční stříkačky jsem mu dále podával i potravu, kterou v sobě udržel. Celou dobu jsem byl s ním já a má přítelkyně. Chtěli jsme, aby se cítil dobře, když byl nemocný, chtěl jsem aby i on poznal pohlazení a lásku, kterou měl zažívat od malinka a kterou nezažíval. Asi ve 23 hodin jsem s Chrisem odcházel spát do obývacího pokoje. Chrisulák si lehl na gauč a přitulil se. Pořádně jsem ho pomazlil a dal jsem mu za nás všechny moc pusinek. Pak jsme se napili a dali jsme trochu potravy stříkačkou do tlamičky, věděl jsem že není vyhráno, ale říkal jsem si, že už to snad bude lepší. Už nezvracel a ani z něj nešel průjem.

 

11.11.2014 ve 2 hodiny ráno jsem ke Chrisulkovi vstával, napili jsme se a hrozně pomazlili.Vše vypadalo dobře, jen byl smutný, tak jsem ho přitiskl k sobě a ujistil, že bude vše v pořádku. Lehl si na sedačku a díval se na mě, povídal jsem mu, že takhle to normálně chodí, že ho mám hrozně rád a je úžasný. Asi ve 4 hodiny a 20 minut ke mně Chris přišel a oblízl mě,v jeho očích byl vidět strach, ujistil jsem ho, že je vše v pořádku a nic se neděje.

 

Ve 4:30 minut Chris zemřel na celkové selhání, které způsobily komplikace se střevy, které mohly být způsobené Chrisovou podvýživou nebo tím, že Chris nebyl v životě očkován a chytil nějaký zánět. Je mi hrozně líto, že se to stalo. Chris byl úžasný pes a i přes to, že v životě nezažil nic hezkého, si k lidem našel cestu. Já za sebe mohu říci, že to byl úžasný pes, který si našel cestu do mého srdce a tam na vždy zůstane. Byl tak mladý a měl celý život před sebou a jsem rád, že aspoň na jeho poslední cestě jsme mu byly rodinou, která ho opravdu moc milovala a vážila si jeho přítomnosti.


Chrisi doufám, že už je ti dobře a že nás všechny sleduješ a pobíháš po krásně rozkvetlé louce a už nemáš žádné trápení. Také ti děkuji, že jsi mi za tak krásnou dobu ukázal jaká budou štěňátka, která tu po tobě zůstala. A neboj, na Barunku a těch 7 prcků dám pozor a vyberu jim jen ty nejlepší páníčky a paničky, aby nezažívali takovou bolest jako ty. A také jsem pochopil, že stačí okamžik na to někoho získat, ale bohužel stačí ještě menší okamžik na to ho ztratit.

RIP CHRISI – NA VŽDY ZŮSTANEŠ V NAŠICH SRDCÍCH A VŽDY NA TEBE BUDEME MYSLET. Richard